Squid Game

Seriál Squid Game udělal minulý rok velké Bum! Na Netflixu se okamžitě umístil na hlavních příčkách a dokázal se tam udržet dlouhou dobu. Spousta lidí si ho okamžitě zamilovala a s napětím stále čekala na příchod druhé série.

Pro ty, kdo Squid Game neznají: jedná se o jihokorejský seriál s velice napínavým a strhujícím dějem. Hlavní postavy se nacházejí ve velmi tíživé situaci. Jsou na mizině, mají dluhy a neznají způsob, jak tohle všechno změnit. Následně jim je nabídnuta zvláštní příležitost zahrát si spolu s ostatními účastníky soutěže dětské hry. Pokud vyhrají, dostanou nepředstavitelně velkou sumu peněz.

Začínáme se seznámením s hrdinou Seong Gi Hunem, který má nejenom jako ostatní postavy spoustu dluhů, ale také rád sází. V metru se potká s „propagátorem hry“, který mu nabídne jistou sumu peněz, pokud ho porazí ve hře Ddakji. Když se mu to podaří, je mu předána vizitka o registraci k opravdové soutěži. Nabídce samozřejmě neodolá, přihlásí se a následně je odvezen na neznámé místo. To ovšem nikdo z přítomných netuší, že začíná hra na život a na smrt.

 

SPOILER ALERT! Další část obsahuje podrobný děj!

 

První hrou je Red Light, Green Light, kde se odhaluje, že nejde o nevinnou soutěž, jak se na první pohled zdálo. Poté, co většina účastníků zemře, rozhodnou se hlasovat o ukončení hry, což se jim povede. Jenže když se dostanou opět domů, uvědomí si, že peníze potřebují tak nutně, že se rozhodnout do hry znovu zapojit. Během následujících her se přiblížíme životu dalších hlavních postav.

Dívčí hrdinkou je Kang Sae Byeok, které jsem od začátku fandila. Nejenom kvůli jejímu osudu, ale protože celou dobu stála sama za sebe a do všeho dávala vlastní úsilí. Hun byl oproti ní takový šťastlivec, kterému vše vyšlo.

Postava Abdul Ali nebyl Korejec, což mě překvapilo. Upřímně jsem se divila, jak taková hodná dušička mohla skončit na tak strašném místě. Kvůli tomu, že důvěřoval špatným lidem, ho nakonec potkal tragický osud.

Další účastníci, Cho Sang Woo spolu s Oh Il Namem, mi přišli nejmíň sympatičtí. Komu nepřijde podezřelé, že se mezi teoreticky zdravé lidi s dluhy dostane starý děda, který, jak se mi zdálo, nebere věci moc vážně? Bála jsme se, že by zamíchal celým příběhem takovým způsobem, který by mě naštval. No, na konci se tomu tak stalo.

Hwang Jun Ho nepatří mezi účastníky, ale na ostrov se dostal, aby našel svého bratra. Tento velký zvrat, odhalení, mě opravdu šokoval. Doufala jsem, že mu bratr vše vysvětlí, ale on jej místo toho zabije. Stále věřím, že druhá série mi potvrdí spekulace o tom, že Jun Ho přežil.

Ději nesmí chybět ani záporáci – Han Mi Nyeo, která svou šíleností dokáže jisté situace předělat na komické, a Jang Deok Su, který byl prostě nesnesitelný. Bylo pro mě pohlazení na srdíčku, jak ho Mi Nyeo na konci vypekla!

Když se s každou další hrou vyloučilo několik účastníků, doufala jsem, že se stane nějaký zázrak, aby přežily nejlepší postavy. Po zradě Sang Woona jsem chtěla, ať alespoň Sae Byeok přežije. Bohužel, kdyby náš hrdina Sang Woo opět nezasáhl, nejspíš by nebyla schopna hru dokončit.

V ten moment jsem věděla, kdo nakonec hru vyhraje. Ani se nedivím, že se Gi Hun po tom všem nedokázal začlenit zpět do společnosti, ale po konečném zjištění, kdo za vším zlem stojí, v sobě našel novou sílu. Dokonce dokázal dodržet slib, který dal Sae Byeok, a postaral se o jejího bratra.

Abych pravdu řekla, moc jsem nepochopila konec. Určitě se tak máme připravit na druhou sérii a uvidíme, jaké postavy nás čekají tentokrát. Spekuluje se totiž nejen o návratu Jun Ho, ale i Sae Byeok.

Myslím si, že pokud jste seriál ještě neviděli, rozhodně stojí za to se na něj podívat. Svou napínavostí vás vtáhne do děje a rozhodně budete s napětím čekat, jak se jednotlivé zvraty vyvinou.

Natálie Hrachovcová