Osvětlený sál, pod stoly utančené bolavé nohy, nádherné slavnostní róby až na zem, povolené kravaty i saka, hlasivky vyřvané zpěvem, mozoly na rukou z neutichajících potlesků a spousta spokojených lidí užívajících si sílu okamžiku… asi toto vše měl možnost spatřit náhodný kolemjdoucí procházející v pátečních pozdních nočních a následně brzkých ranních sobotních hodinách okolo kulturního domu v Zašové.  

Ale pěkně popořádku… Náš ples začal představením kapely Black and White, slavnostním a dojemným projevem paní ředitelky Aleny Gallové, následován kouzelným valčíkem No. 2, jejž nám předvedli studenti 2. ročníků pod vedení paní učitelky Turzové. Po tomto úvodu měli hosté možnost poznat nás – maturanty ročníku 2023. Každá třída pojala své představování a slavnostní předávání šerp po svém. 8. A8 nás dostala do kolen svým videem se snad fiktivním příběhem: Jak vyzrát nad maturitou, 4. A se ke své šerpě doslova protančila a 4. B zavzpomínala na svá dětská léta strávená sledováním Shreka.  

Následovala volná zábava, kterou si každý užíval dle své libosti. Něčí kroky vedly k baru, jiné do fotokoutku, či za dobrými známými nebo k tombole…Ale skoro všichni jsme se sešli na tanečním parketu a pořádně to s kapelou Black and White roztočili. Chvíle, kdy si hudebníci potřebovali vydechnout, byl vyplněny překvapeními jednotlivých tříd. 

 „A little party killed nobody…,“ a i když se možná někteří zúčastnění ráno po probuzení mrtvě cítili, i přes protančené boty a bolest hlavy nelitovali své účasti. Věřím, že se pro nás všechny stalo magicky zvolené datum 3. 2. 2023 dnem, na který budeme rádi vzpomínat… tak a teď už jen zvládnout tu blížící se maturitu! 

Štěpánka Štejfová, 4. A