Sousedi jsou ošemetná věc, můžou být milí, příjemní, ale i záhadní a podezřelí. Právě na druhou zmíněnou skupinu se zaměřuje hororová herní série Hello Neighbor už od roku 2016. Dnes se podíváme na druhý plnohodnotný díl vyprodukovaný studiem TinyBuilds. 

Jako mladý reportér se podíváte do městečka Raven Brooks, kde spatříte z minulých her známého souseda Petersona nelítostně táhnoucího do domu dítě, které je však považováno za nezvěstné. Abyste tento případ rozlouskli, musíte se pokoušet nenápadně zkoumat různá místa a řešit zapeklité hádanky za stále přítomnosti osoby s úmyslem vás vyhodit. 

Ve hře, jako i v minulé, vyniká jedinečná grafika skrze celé město. Divně tvarované struktury a pohádkově vypadající věci se staly pro tento soubor her ikonické. Vše doprovází hudba, která se snaží naladit patřičnou atmosféru k prostředí. 

Ačkoliv to může znít bídně, toto jsou jediné plusy skrze hru, jež se mi podařilo najít. Největší problém momentálně tvoří bugy (chyby ve hře), ty ničí jakoukoliv snahu o atmosféru a případný horor. Například na začátku se snažíte prozkoumat bývalý dům souseda s ochranou v podobě policisty. Ten vás začne nahánět pokaždé, když vás spatří při klasické obchůzce nebo uslyší nějaký zvuk, ale občas si řekne, jaká by byla zábava chodit skrz jedny dveře dovnitř a ven pořád dokola, a vy jste mu v tu chvíli úplně jedno. Hádanky, se kterými se setkáte na začátku, můžou působit skvěle, avšak po nějaké době se stávají trochu repetitivními a hlavně nelogickými. Příběh, jenž provází celou hru, také není nějak zajímavý a po většinu času vám asi bude docela jedno. 

Samotný koncept by mohl fungovat, to už světu ukázal zájem o demo (zkušební verzi) první hry v roce 2016, ale převaha chyb a nedostatků vyskytující se v dílu druhém celý zážitek ničí. Kvůli těmto chybám uděluji této hře 4 z 10. 

Štěpán Adámek