Gústav inspirující

Jestli sledujete stránky naší školy jakž takž pravidelně, pak víte, že náš studentský časopis Gústav vychází stále, byť v online podobě přes novou platformu. Snažíme se udržet ve vašem povědomí, přestože vám nemůže Gústav distribuovat ve školním prostředí. A zatím se nám to daří.

Nicméně i díky tomu jsme se rozhodli zúčastnit další soutěže studentských časopisů. Do podobných soutěží se přihlašujeme (a vyhráváme) pravidelně. Tentokrát tomu nebylo jinak. Z mnoha účastníků soutěže nazvané Nejinspirativnější časopis roku 2020 mělo být v prvním kole vybráno deset finalistů. Ti měli být vyhlášeni v březnu a z nich měli v druhém kole vzejít tři výherci s vyhlášením v dubnu.

K tomuto postupu však nedošlo a vyhlašování obou kol se spojilo (proto tuto zprávu píši až nyní). Gústav se umístil na skvělém místě mezi deseti nejlepšími časopisy v kategorii tištěných časopisů. Soutěž pořádal Odborový svaz novinářů a jednalo se o dvanáctý ročník soutěže. Pro vaši zvědavost naleznete níže kompletní výsledkovou listinu.

Dovoluji si však mírně kriticky podotknout jednu věc, a sice to, že Gústavu bylo zamítnuto přihlásit se jednak jako tištěný časopis, a jednak jako e-časopis, byť jsme splňovali všechny podmínky. Nicméně pokud si porovnáte výherce na prvních tří místech v obou kategoriích, budete nejspíše stejně překvapeni jako já.

Osobně jsem však hrdá na nás jako časopis i na celou redakci za naše dosavadní i budoucí čísla. A doufám, že vás Gústav bude inspirovat i nadále…

Eliška Punčochářová, šéfredaktor.

Výsledková listina:

Kategorie Tištěný časopis 2020

1. místo – cena 3 000 Kč – Školník, Gymnázium Mladá Boleslav, Palackého
  2. místo – cena 2 000 Kč – TRUŇK, Gymnázium Uherské hradiště
  3. místo – cena 1 000 Kč – Vedneměsíčník, Biskupské gymnázium J. N. Neumanna České Budějovice

Finalisté soutěže

Jaselský Kurýr, Střední zdravotnická škola Brno, Jaselská, příspěvková organizace

GYBEAT, Gymnázium Budějovická

Gústav, Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm

Agro magazín, Soukromá střední škola zemědělská s.r.o.

Šaldoviny, Gymnázium F. X. Šaldy v Liberci

Kompot, Gymnázium Praha 9

OA Očko, Obchodní akademie a VOŠS

Kategorie E-časopis 2020

1. místo cena 3.000,-Kč – TRUŇK, Gymnázium Uherské hradiště
  2. místo cena 2.000,-Kč – Školník, Gymnázium Mladá Boleslav, Palackého
  3. místo cena 1.000,-Kč – Vedneměsíčník, Biskupské gymnázium J. N. Neumanna České Budějovice

Finalisté soutěže

Gymplátek-Gymnýzium Nový Jičín, př.or.

LUŠTĚNINY, Doctrina-Podještědské gymnázium, Liberec.

Gilotina, Gymnázium Brno-Řečkovice

ECHO, Střední průmyslová a umělecká škola, příspěvková organizace, Hodonín

Restart, Masarykovo gymnázium Příbor, p.o.

Lercháč, Cyrilometodějské gymnázium a střední odborná škola pedagogická Brno