Přesah filmů, knih a seriálů do reálného života

Taky jste někdy našli film, seriál či knihu, která se vám moc líbila a konec vás tak dostal, že si nedokážete představit život bez pokračování onoho díla? Moc dobře to chápu. A proto vám v dnešním článku nabídnu pár řešení, jak se k příběhům vrátit a třeba si vytvořit i vlastní alternativní konec.

  1. Cosplaye

Pojem cosplay zřejmě slyšel již každý. Někteří si s ním pořád spojují skupiny lidiček v kostýmu superhrdinů promenádujících se po ulicích. Ve skutečnosti je cosplay jako takový formou umění a jeho výroba je ve většině případů složitá. Proto se dají v dnešní době cosplaye koupit i na různých eshopech. Cosplay je snad ta nejlepší cesta, jak přivést svou oblíbenou postavu k životu. A hlavně nezapomeňte, je to umění. Nezáleží na vašem pohlaví, barvě pleti či snad tělesných proporcích. Nejdůležitější je si to užít!

  1. Festivaly

Festivaly všeho druhu se pořádají už i u nás. Animefest pro fanoušky mangy a anime, Humbook pro knihomoly a čtenáře Young Adult, Festival Fantazie zase přivítá všechny milovníky fantasy žánru. Nejen, že jsou to akce se skvělým programem a atmosférou, ale taky jedna velká seznamka lidí se stejnými zálibami. A navíc, není nic lepšího, než si na festival vzít právě tematicky zaměřený cosplay a užít si akci v kůži své oblíbené postavy.

  1. Textové rpg

Je možné, že jste tento pojem nikdy neslyšeli. Ale výše jsem zmiňovala “tvorbu alternativního konce“. A rpg jsou skvělý způsob, jak to udělat. Tvorba vlastní postavy, rozvíjení jejího příběhu, vztahů, prostě všeho, co k životu patří. Je jen na vás, jestli si vezmete ke hře podklad reálného světa, vymyslíte si vlastní, či si propůjčíte svět ze svého oblíbeného fandomu. To samé platí i o postavách. Pokud vás tvorba vlastního charakteru nebaví, nebo vám nejde, prostě si pro svou hru půjčte postavu již vytvořenou. Ale samozřejmě pozor na jakékoliv přivlastňování cizího díla! Pokud se vám koncept textových rpg zalíbil, není nic jednoduššího než si podrobnosti najít, třeba na Googlu. Trpg se dají hrát jak s jedním kamarádem, tak ve velkých skupinových chatech, na Discordu nebo jiných platformách.

  1. Fanfikce a fanarty

Inu, nedokážu si představit nikoho, kdo o těchto dvou věcech ještě neslyšel. Fanfikce neboli fanouškovské příběhy jsou často díla tvořená fanoušky o jejich oblíbených postavách, a ještě častěji se řídí podle stejného scénáře. Výjimečný hrdina potká onu postavu, se kterou dříve nebo později vytvoří pár. Ale věřte mi, existují i opravdu kvalitní dílka. Ale ano, chce to chvilku hledání. Co se týče fanartů, ty se dají najít na každém rohu. Občas se dají koupit i ve formě printů, vytištěných na kvalitním papíře ve vysokém rozlišení. Mnohdy to je totiž jediný způsob, jak svého oblíbeného umělce podpořit v jeho práci.

  1. Diskuze s přáteli

Ano, nakonec není nic lepšího, než si sednout a popovídat si o vašich zážitcích a pocitech s přáteli, kteří jsou na stejné vlně. A i když jsou třeba daleko, občas je i lehce zdeptaná konverzace na messengeru o konci oblíbené knihy hrozně fajn.

 

Tereza Lenomarová