Prázdninová anketa

Moře, výlety, tábor, kamarádi… To všechno můžeme l dělat o prázdninách. Tentokrát jsme se studentů naší školy zeptali, jak trávili prázdniny oni. Zjistili jsme, co vše podnikali, co zažili, kam by se rádi vrátili a tak podobně.

Jaké byly tvoje prázdniny? Co zajímavého jsi dělal/a?

„Já jsem byla na dva týdny v červenci na táboře, kde jsem tak tak přežívala a v srpnu jsem jela na Krétu a s rodinou do Luhačovic.“

Mistr 404

„Byly úžasné. Nejlepší prázdniny mého života. Všechno to začalo tím, že jsem prakticky celé prázdniny proležela doma, protože jsem líná a nechtělo se mi nic dělat. A skončilo to tím, že jsem se nastěhovala ke kamarádce domů.“

Čupakabra

„Já mám pocit, že jsem vůbec nic zajímavého nedělala. Byla jsem třeba u moře nebo v Praze na brigádě, ale jinak jsem toho moc nedělala.“

Lednička

„Byly úžasné. Červenec jsem trávila převážně s kamarády a chodili jsme na různé akce, různé výlety s rodiči. Plus jsem měla brigádu. A srpen jsem byla prakticky celý pryč, neboť jsem byla v Turecku, potom v Jeseníkách a na takových dalších různých kratších dovolených.“

Anonym

„Já jsem byl na táboře a potom s kamarádama na akcích.“

Malej Ríša, velký Dan

„Užila jsem si je moc, byla jsem na dovolené, měla jsem brigádu…no a tím asi končím. Brigádu jsem měla v IST. Tam jsou takové malé senzory, které se nakládají do karet a kontrolují se, jestli jsou v pořádku, tak to byla má náplň brigády. Ale je to hrozně únavné, protože jsi tam osm hodin a děláš vlastně pořád to samé.“

🙂

„Byla jsem na dovolené v Itálii s rodinou a potom v Chorvatsku jsme byli jako úplně celá rodina…sestřenky, tety… tak to bylo fajn. Jinak dál jsem byla na táboře.“

Kája

„Super, byl jsem na táboře, potom s rodiči, kamarády, přítelkyní…“

Vašek

„Moje prázdniny byly spíše o relaxu a odpočívání, nic moc zajímavého jsem nedělal, spíše jsem cestoval po Evropě.“

Vojta z 5.A8

Kam nejdál ses podíval/a?

„Na Krétu.“

Mistr 404

„Do Itálie. San Marino, Rivyny, Benátky.“

Čupakabra

„Nejdál asi na takový malý chorvatský ostrov, Plavník, nebo jak se to jmenovalo. Bylo to někde uprostřed moře a museli jsme tam dojet na lodi.“

„Do Asie, do Turecka.“

„Asi do Rožnova.“

„Na Madeiru.“

🙂

„Do Řecka.“ „A já jsem byla jenom na Slovensku.“

Žákyně 2. B

„Já jsem byl pouze v Česku v Krkonoších.“

„Asi do Slovinska.“

Vojta z 5.A8

„Nikam daleko ne, byla jsem v Trenčíně s babičkou. Tam jsme byly třeba na hradě, kde byli zrovna dravci, takže jsem skončila se sovou pálenou na ruce.“

Neznámá

Potkalo tě ještě nějaké omezení, co se týče covidu?

„Ano, v Benátkách se musely nosit roušky na waterbusy. Na takovou tu vodní dopravu.“

Čupakabra

„Ne, nebo o něm nevím a nedodržovala jsem ho.“

Anonym

„Na letišti jsme museli nosit masky a v taxíku taky, jinak asi nic.“

🙂

„Hmmm to si myslím, že ne.“

Kája

„Nesetkal, byl jsem vlastně jen v Česku, takže žádné nebyly.“

„Nesetkal.“

Vojta z 5.A8

Co tě štve, že jsi nestihl/a?

„Já jsem stihla všechno, nebo není nic na co si vzpomenu.“

Mistr 404

„Nestihla jsem trávit moc času se svou nejlepší kamarádkou, která měla celé léto tréninky.“

Čupakabra

„Nestihla jsem jít ven se všema kamarádama, se kterýma jsem chtěla, takže jsem jim to potom musela zrušit.“

„Užít si je.“

🙂

„Asi nic, stihla jsem myslím všechno, co jsem chtěla.“

„Více jezdit na kole.“

Vojta z 5.A8

Kam by ses chtěl/a vrátit?

„Domů. Já chci domů, mě se to tady nelíbí.“

Mistr 404

„Nejradši bych se vrátila rozhodně do Prahy, tam to bylo super.“

Lednička

„Já bych se vrátil na myslivecký. To je taková akce asi sto metrů od mého baráku.“

„Asi domů.“

Žákyně 2. B

„No do Itálie asi ne, protože jsme to měli spíše jako poznávací dovolenou a já jsem člověk, co má spíše radši moře. Takže kdybych mohla, tak bych se znovu podívala raději do toho Chorvatska.“

„Na tábor.“

„Domů.“

Vojta z 5.A8

Jaký je tvůj nejlepší zážitek z tohoto léta?

„Utíkání v dešti lesem s dvěma kámoškama.“

Čupakabra

„Nakupování v Arkádách s kámoškou nebo obecně se sestřenkou v Praze.“

Lednička

„Těch je hodně. Třeba dovolená, zašovská pouť a rozhodně jich bylo víc.“

Anonym

„Já nevím, asi tábor. Nebo jak jsme společně naháněli psa. My jsme šli po parku a nějaké paní utekl pes a začala tam na něj křičet, tak jsme ho začali nahánět. Nakonec jsme ho chytli.“

Malej Ríša, velký Dan

„Asi to, že jsem si pořídila štěně.“ „A já jsem se na dovolené seznámila s kamarádem z Německa.“

Žákyně 2. B

„Tak určitě výlet v Jeseníkách s přáteli.“

Vašek

„To nevím. Ony jsou všechny na stejné brdo. To že jsem byl doma.“

Vojta z 5.A8

„Třeba jsem byla několikrát na vodě s fajn lidma a bylo to celkově fajn.“

Neznámá

Měl jsi přes prázdniny nějakou brigádu? Jakou?

„Chtěla jsem, ale nakonec nebyl čas.“

Mistr 404

„Ne, mě celou dobu financují rodiče.“

Čupakabra

„Dvě jsem měla: v knihkupectví a v Praze jsme s takovou skupinou pracovali administrativně.“

„Točila jsem zmrzlinu.“

Anonym

„Já jsem dělal na stavbě.“

Malej Ríša, velký Dan

„Já jsem dělala pro město zahradnické práce.“

Žákyně 2. B

„Jo já jsem měla na koupališti brigádu jako plavčík plus jsem na hotelu Horal dělala pomocného kuchaře.“

Kája

„Pracoval jsem v zahradnictví.“

Vašek

„Ano, byla to taková brigáda pro JZD.“

Vojta z 5.A8

S čím nejexotičtějším ses setkal anebo jaká věc tě při cestování nejvíce překvapila?

„Já nevím, možná na Krétě jsem byla ve Spinalonze, což je ostrov, kde se válčilo a potom tam byli malomocní. Oni nám tam o tom říkali zajímavý příběh, ale moc si to už nepamatuju.“

Mistr 404

„Tyhle prázdniny asi nic, maximálně jsem si prohlížela památky.“

Čupakabra

„V Chorvatsku mě nutili jíst takové ty malé rybičky i s hlavou a vnitřnostma, ale to jsem nechtěla, takže jsem se jim na to vykašlala.“

Lednička

„Tak v Turecku mě zaujalo delfinárium a podmořský svět a moc se mi to líbilo.“

Anonym

„Joo mám fotku cedule, kde je napsáno ‚Pozor otroci!‘, což Slovinsky znamená ‚Pozor děti!‘“

Bára Porubová

Vendula Zemanová