Gaudeamus 2021

Ani letos nás (i přes nepřízeň pandemie) neminul veletrh Gaudeamus. Jedná se o každoroční akci, na které najdete největší výběr vysokých škol v Evropě. Na veletrhu má možnost představit se jakákoliv vysoká škola v České republice či kdekoliv ze světa a přiblížit tak svou školu případným zájemcům o studium. Pokud tedy nevíte, na jakou školu byste rádi, anebo si nejste jisti, zavítejte na Gaudeamus.

Minulý rok se Gaudeamus dostal do Prahy, Brna, také do Bratislavy a Nitry. Trvá několik dní, takže pokud vám jeden z termínů nevyhovuje, můžete přijet na jiný.

Pojďme se ale podívat, co zde najdete. Kromě jednotlivých stánků s informacemi ohledně škol a studia zde naleznete i další potřebné informace. Hned po příchodu obdržíte mapu areálu s programem a je jen na vás, kam se vydáte.

V doprovodných programech se můžete zúčastnit testu, který vás v případně pochybností nasměřuje a poradí, na které obory se hodíte a podle čeho hledat vysoké školy k tomu určené. Také zde najdete místo pro zkoušky SCIO, kde vám podají potřebné informace k přípravám na zkoušky.

Zástupci z různých škol vám prozradí více o studiu, programech či jednotlivých fakultách. Dají vám potřebné informace k přihláškám anebo vám přiblíží život na „Výšce“. Pokud narazíte na studenta, který studuje přesně to, na co se chystáte přihlásit, máte vyhráno. Můžete si tak lehce vyslechnout názor zkušenějšího studenta.

Protože návštěvníků je mnoho, je tady riziko, že se ke slovu nedostanete. Skvělé je, že kromě jednotlivých stánků v areálu probíhají i přednášky některých škol. Na těch si vyslechnete doplňující informace a to nejdůležitější, co potřebujete vědět. Možná přijdete na něco, o čem jste doposud nevěděli.

Velké množství termínů veletrhu již proběhlo, ale pokud jste se o veletrhu Gaudeamus dozvěděli teprve teď, nezoufejte. Poslední z možných termínů na vás čeká v Praze od 25.1. do 27.1. 2022, takže jestli jste zatím neměli možnost návštěvy, neváhejte a určitě ji využijte.

Natálie Hrachovcová