Studenti z našeho gymnázia, Jakub Zajíc a Jakub Kornel, si pro nás 11. ledna připravili velmi zajímavou besedu na téma investice: Dva Kubové, dvě rozdílné cesty. Zatímco Kuba Zajíc investuje do nemovitostí, Kuba Kornel se vydal cestou obchodování kryptoměn. 

Zajícova prezentace byla skvělá, perfektně nám vysvětlit základy a principy investování do nemovitostí na základě konkrétního příkladu. Vše bylo plné čísel, počítání, což se mi osobně velmi líbilo. Dozvěděl jsem se spoustu nového a jeho výklad byl na fantastické úrovni. Vysvětlil problematiku do nejmenšího detailu tak, že by to pochopil každý, i Vaše babička. 

Na druhou stranu, Kuba Kornel nabídl stejně kvalitní prezentaci na úplně jiné téma – kryptoměny. Prezentace sama o sobě byla nabitá informacemi, kvalitně zpracovanými slidy a spoustou odborných slov, která Kuba taktéž dokázal vysvětlit s překvapivou lehkostí. Věděli jste, že existuje více kombinací zabezpečení do krypto peněženky, než je atomů v celém vesmíru? Nebo že můžete platit pomocí kryptoměny místo využití služeb Visa/Mastercard? 

Podobné besedy na různá témata bude možné poslouchat každý měsíc v učebně V. Pokud byste měli čas a chuť zajít na přednášky na různá témata se zajímavými hosty, určitě to zvažte. Nebo pokud máte před publikem často trému a pocit nervozity, přijďte si zlepšit své dovednosti v uzavřeném kruhu prezentujících, který Vám nabídne konstruktivní kritiku. 

Jak se přednášky líbily 2 posluchačům? 

Bylo to super, Škoda že se tyto akce pořádané studenty nedělají častěji. Líbilo se mi, že téma investic bylo rozděleno ještě na dvě podtémata (byty a krypto), každý si přišel na své. Velký dojem na mě udělala prezentace, která byla skvěle zpracována. 

 – Píše Bára II. 

 „Bylo to skvělé, oba prezentující studenti dokázali upoutat mou pozornost nejen projevem, ale hlavně skvěle zpracovanou prezentací. Ačkoli jsem na akci šel spíše kvůli nemovitostem, přednáška o kryptoměnách mě zaujala také a opět jsem se něco nového přiučil. Podobné akce by se měly konat častěji a těším se na další.“ 

 – Doplňuje Terminátor 

Jan Ondrášek