V neděli 16. 4. ráno se celá čtyřicetičlenná sestava sešla před budovou naší školy, abychom konečně mohli vyrazit na dlouho plánovaný trip do Londýna. Plní očekávání jsme přejeli přes naši zemi, poté přes Německo, Nizozemí, Belgii a konečně jsme dorazili do francouzského přístavu Calais, kde následovaly kontroly pasů. Když jsme měli vše konečně za sebou, mohli jsme vyplout trajektem přes slavný kanál La Manche směr Spojené království. 

Hned po připlutí jsme vyjeli směrem do naší cílové destinace, a to do Londýna. I přesto, že spousta z nás spala možná tak hodinu, hned po příjezdu jsme se vydali londýnským metrem od O2 arény ke Green Parku a vydali se vzhůru za poznáváním města Londýn. První den v Londýně jsme věnovali západní části Londýna a první místo, které jsme viděli, byl samozřejmě Buckinghamský palác. Měli jsme štěstí, protože právě v ulici Constitution Hill probíhalo cvičení na očekávanou korunovaci s královskými koňmi. Pokračovali jsme dále na Westminsterské opatství, k budově britského parlamentu, Big Benu a skončili jsme na Trafalgarském náměstí. Tam jsme měli na zhruba hodinu a půl rozchod, abychom se mohli naobědvat, a pokračovali jsme dál směr Londýnské oko. Z neuvěřitelné výšky 135 metrů byly výhledy na město ještě úchvatnější, než jsme si mohli myslet. Dále jsme pokračovali do oblíbené části Londýna – Chinatown, kudy jsme se taky dostali k moderní památce Piccadilly Circus. Den už pomalu končil a my jsme dorazili na místo srazu, odkud si nás vyzvedly hostitelské rodiny, u kterých jsme po čas pobytu bydleli.  

Třetí den výletu jsme strávili především v proslulých Warner Bros studiích, kde jsme měli tu možnost vidět nádherně provedená studia, například s možností letět na koštěti díky technologii green screen.  V odpoledních hodinách jsme zamířili do univerzitního města Oxford. Tam jsme si prošli okouzlující oxfordské ulice a následně část naší skupiny odešla na prohlídku jedné z největších univerzitních kolejí nazývané Christ Church. Den byl u konce a my opět odcestovali k hostitelským rodinám. 

Čtvrtý den našeho výletu jsme opět strávili v Londýně, ale v jeho východní části. Dlouhá cesta metrem nebyla zrovna v našem počtu nejpříjemnější, ale určitě stála za to, co jsme ten den viděli. Jako první jsme se zastavili u Katedrály svatého Pavla a poté jsme se pěšky přemístili k významnému Tower of London. Tam jsme měli dvě hodiny na to projít si areál pevnosti. Po prohlídce jsme nasedli na loď přes řeku Temži a dostali jsme se až na zastávku Greenwich. Cestou na vrchol Greenwich parku jsme viděli krásnou Greenwichskou univerzitu. Z vrcholu, ze kterého byly úchvatné výhledy na Londýn, jsme pěšky došli k O2 aréně, kde na nás už čekal náš autobus. Měli jsme poslední hodinu na to koupit si jídlo a pití na cestu a užít si poslední chvíle v Londýně. Unavení a se skvělými vzpomínkami jsme nasedli do autobusu a s dlouhou cestou před sebou jsme směřovali domů. 

Cesta byla náročná a místo plánovaného příjezdu v 17.00 jsme dorazili do Rožnova okolo půl jedenácté v noci. Vůbec to ale neovlivnilo naše dojmy z výletu a živí, zdraví a se spoustou vzpomínek jsme se vrátili domů. Moc děkujeme celému pedagogickému dozoru a našim řidičům, kteří nás bezpečně dostali do Londýna a zpět. 

Kamila Porubová