Jakub Pavlica a Marek Křesťan

Rozšiřování svých dovedností je důležité pro náš osobní a kulturní rozvoj. A jednou z nejefektivnějších cest, jak toho dosáhnout, je prostřednictvím tance.Taneční kurz, který se nyní koná v sokolovně ve Valašském Meziříčí, je příležitostí objevit svět tance a naučit se několik ikonických tanců, jako je waltz, valčík, polka, tango, foxtrot, ča-ča, mazurka a jive. 

Waltz je jedním z nejznámějších tanců vůbec. Jeho plynulé a elegantní pohyby jsou založeny na tříčtvrtečním rytmu a charakterizují se čtvercovým pohybem po parketu. Waltz je nejen krásný, ale také velmi vznešený. Jeho jednoduché kroky nás učí synchronizaci s partnerem. 

Valčík je dalším populárním tancem, který se naučíte na kurzu. Stejně jako waltz, i valčík je taneční styl založený na tříčtvrtečním rytmu, ovšem s rychlejším tempem. Jeho charakteristické kroky jsou pohyby po diagonále parketu a rotace kolem vlastní osy. Valčík vyžaduje nejen správnou techniku, ale také pevnou komunikaci s partnerem, aby bylo dosaženo dokonalé harmonie. 

Polka je tancem plným energie. Tento taneční styl pochází z Čech a je založen na rychlém dvoučtvrtečním rytmu. Polka je známá svými skokovými kroky a dynamickým pohybem po parketu. Tento tanec nám pomáhá zlepšit naši kondici a koordinaci pohybů. 

Tango je vášnivý tanec. Jeho původ sahá do argentinské kultury a je charakteristický dramatickými pohyby a silnou fyzickou interakcí.. Tango nám umožňuje vyjádřit svou individualitu. 

Foxtrot je elegantním tancem, který pochází ze Spojených států. Je založen na čtyřčtvrtečním rytmu a kombinuje plynulé kroky a rotace s promenádami. Foxtrot je velmi univerzálním tancem, který se hodí k různým hudebním žánrům. Jeho taneční kroky nám pomáhají zlepšit techniku a koordinaci pohybů. 

Ča-ča je tancem plným energie a rytmu. Tento taneční styl pochází z Kuby a je založen na rychlém čtyřčtvrtečním rytmu. Ča-ča je známá svými charakteristickými kroky, které zahrnují cha-cha-cha a promenády. Tento tanec nám pomáhá zlepšit rytmus, kondici a koordinaci pohybů. 

Mazurka je tradičním polským tancem, který je založen na rychlém tříčtvrtečním rytmu. Mazurka je známá svými živými a radostnými kroky, které zahrnují skoky a rotace. Tento tanec nám umožňuje prozkoumat kulturní dědictví a naučit se tradiční tanec z jiných zemí. 

Jive je tancem plným energie a rychlosti. Tento taneční styl pochází z USA a je založen na rychlém tříčtvrtečním rytmu. Jive je známý svými skoky, akrobatickými prvky a rychlými otáčkami. 

Taneční kurz je nejen o naučení se konkrétních tanců, ale také o naučení se základů etikety. Tancování nám pomáhá rozvíjet naše sociální dovednosti, sebevědomí a týmovou spolupráci. Je to také skvělý způsob, jak poznat nové lidi.