Supernatural

Seriály se rok od roku stávají populárnějšími, ať se jedná o zahraniční scénu, nebo o tu českou. Já bych se s vámi chtěla o jeden z nich podělit, protože si myslím, že určitě stojí za shlédnutí. Osobně nejsem milovnicí seriálů, ale dokážu ocenit zajímavé výtvory.

Supernatural (v českém znění Lovci duchů) je americký fantasy seriál, který sleduje příběh dvou bratrů Sama a Deana. Mladší z nich, Sam, se pokouší utéct od děsivé rodinné historie. To se mu ale nepovede a vydává se se svým bratrem Deanem na cestu napříč Spojenými státy. Snaží se bojovat s nadpřirozenými temnými bytostmi při hledání zlé síly, jež zapříčinila smrt jejich matky. Jenže čím hlouběji se do případu ponořují, tím více nástrah a nebezpečí na ně čeká. Během jejich pátrání se shledají s nejrůznějšími tvory, a to nejen kvůli svému „loveckému“ povolání.

Každá ze sérií pojednává o jiné části jejich příběhu a my tak máme možnost setkat se nejenom s vlkodlaky či upíry, anděly a démony, ale narazíte i na méně známé tvory jako je žena v bílém, wendigo či banshee.

Seriál se začal vysílat v roce 2005 a natáčení skončilo minulý rok. Celkově čítá 15 sérií zajímavých případů a pátrání. Pro milovníky nadpřirozena s kapkou hororové tématiky doporučuji.

Natálie Hrachovcová