Nové filmy v roce 2021

I v roce 2021 filmový průmysl běží na plné obrátky. Spousta z nás se ale od filmů přesunula spíše k seriálům na různých platformách, od televize utekla kupříkladu k počítači. Nicméně je smutnou pravdou, že mnoho skvělých filmů muselo svou premiéru odložit kvůli koronavirové krizi. Na co se ale navzdory dnešní neblahé situaci můžete těšit? Náš redaktor Martin Vrána se tentokrát zaměřil na filmové novinky, které ho zaujaly a rád vám je představí. Jen doufejme, že k nám skutečně dorazí v čas. (E.P.)

Prvním filmem je Sebevražedný oddíl (2).

Premiéra: 6. srpna 2021

Žánr: Akční / Dobrodružný / Fantasy

Stát: USA

Režie: James Gunn

Pokračování prvního dílu z roku 2016. Uvidíme a uslyšíme známe herce jako například John Cena jako Peacemaker nebo Sylvester Stallone jako hlas King Shark. Celá jednotka je poslána do jižní Ameriky, aby zničila Jotunheim, nacistickou věznici a laboratoř.

 

Zadruhé No Time to Die (Není čas zemřít).

Premiéra: 30. září 2021

Žánr: Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Stát: Velká Británie

Režie: Cary Joji Fukunaga

  1. film série filmů o Jamesi Bondovi. Ten se po odchodu z Britské tajné služby musí vrátit, jelikož byl unesen vědec Vlado Obruchev. Bondův úkol je nalezení tohoto vědce a jeho následná záchrana.

 

A jako poslední Tajemství staré bambitky 2.

Premiéra: 9. prosince 2021

Žánr: Pohádka

Stát: Česko

Režie: Ivo Macharáček

Pokračování české pohádky z roku 2011. Z Jakuba a Aničky se stali král a královna a mají dceru Johanku. Rádcové Ferenc a Lorenc se rozhodli pomstít pomocí sousedního království a nezkušené královny Julie.

 

Martin Vrána