Jakub Pavlica, Marek Křesťan

Koncem minulého měsíce dne 28. 11. jsme dotančili ke konci tanečního kurzu. Celkově jsme se zúčastnili 10 lekcí, které byly od půlky září do začátku zimy každé úterý. Začínali jsme základními tanci, ke kterým jsme posléze přidávali více tanečních kroků. Celkově jsme se naučili 10 tanců, např. waltz, valčík, polka atd. Závěrečná kolona byla rozdělena na dva termíny. 1. termín měly školy: Gymnázium R. p. R. (2.B, 2.A), Střední škola informatiky, elektrotechniky a řemesel Rožnov pod Radhoštěm, Střední škola zemědělská a přírodovědná. 2. termín náležel Gymnáziu R. p. R. (6.A8), Střední průmyslové škole stavební Valašské Meziříčí. 

A jak tedy proběhl večer plný tance a veselí ? Na taneční jsme dorazili v plánovaný čas 17:00 a hodinu jsme si připravovali průběh celého večera. Znova jsme si zopakovali všechny tance, vyzkoušeli si nástup a naposled zkušebně zatančili polonézu. Už se ale začala blížit 18. hodina, a tak jsme už šli pomalu přivítat rodiče a usadit je ke stolu. Jak byli všichni na místě, zašli jsme do zákulisí, kde jsme se seřadili, a za doprovodu živé hudby jsme vyrazili na parket. 

Večer byl rozdělen na tři části. V první části jsme zatančili polonézu, poté předvedli základní tance jako např. waltz a valčík a nakonec paní lektorka přivítala rodiče. Dále následovala krátká přestávka. Po přestávce jsme zase nastoupili a tentokrát šly partnerky po tanci představit taneční partnery svým rodičům a následně tančil partner s matkou své taneční partnerky a ona se svým otcem. Po dotančení tohoto tance byla další přestávka a po přestávce naopak partner představil svou taneční partnerku a následoval další tanec rodičů s tanečním párem. 

A následoval samotný hřeb večera a také taneční soutěž, ze které prvních 6 párů postupovalo do krajské soutěže v tanci. Taneční páry nastoupily, taneční partneři poklekli a partnerky je pasovaly na gentlemany. Poté partneři poděkovali partnerkám a taneční pár si navzájem předal dárky. Partner dal partnerce kytičku a partnerka mu na oplátku připnula kotilion na klopu saka. Následoval závěrečný tanec a volná zábava. Nakonec se taneční partneři rozloučili s rodiči a  závěrečná taneční kolona končila kolem 22:00. Tímto článkem bychom chtěli srdečně poděkovat Tanečnímu studiu Linie a všem lektorům, zejména poté paní Heleně Jarešové a učitelům, kteří se na nás přišli podívat, a to panu Janíčkovi a paní Petersové. Taneční pro nás byly velmi dobrou zkušeností a určitě vřele doporučujeme všem, které teprve taneční čekají. Nebojte se a jděte do toho.